S.S.S

Samsung’da  100’den fazla farklı klima modeli bulunuyor. Klima ürün gamında duvar tipleri, ticari tip klimalar (Kaset tipi, salon tipi, yer/tavan tipi, kanallı tip), VRF (Değişken debili klimalar) ve multi tip gibi mekânın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun seçenekler sunuyor.

Soğutma sistemi elemanlarının iki ya da daha fazla gövde içine yerleştirilmesi ile oluşan cihazlara "Split Klima" adı verilir. Split kelimesinin anlamı, ayrık, bölünmüştür. Soğutma sistem elemanlarının ayrı gövdeler içinde olması kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Kompresör, genleşme elemanı ve kondenser (yoğuşturucu) dış üniteye yerleştirilmiştir. Evaporatör (buharlaştırıcı) iç ünite adı verilen gövde içine yerleştirilerek bu tip klima ortaya çıkmıştır. En büyük avantajı, ses kaynağı olan kompresörün ayrı bir gövde ile dış ortamda kalması ve iki ünite arasındaki bağlantının soğutucu akışkanın geçeceği bakır borular ve sinyal hattı ile yapılabilmesidir.

Multi split- çoklu split anlamına gelmekte olup, birebir split klimalarda olduğu gibi bir tek dış ünitesi bulunmakta buna karşılık birden fazla iç ünite bu tek dış üniteye bağlanmaktadır. Bu sayede dış ünitelerin yerleşiminden dolayı oluşacak sıkıntı ortadan kalkacak ve oluşabilecek görüntü kirliliği önlenecektir. Samsung  markalı multi split klima sistemleriyle bir ünite ile beş iç üniteye kadar bağlantı  kolaylığı sağlanmaktadır. İç ünite seçeneklerinde duvar, kaset, gizli tavan, yer, kanallı ve tavan tipleri bulunmaktadır.

VRF sistem, yani Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen; bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. VRF klima sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri , lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

Kapasite montaj yapılacak mekânın bulunduğu bölgeye, yapı malzemesine, pencere alanına, güneş ışığı alma miktarına, ortamda bulunan kişi sayısına, ek ısı kaynaklarına ve alanın büyüklüğüne göre yetkili kişiler tarafından hesaplanır. Size uygun klima seçimini yapabilmek için 0232 462 48 22 nolu numaradan destek alabilirsiniz.

Ürünleriniz ödemenizi gerçekleştirdikten sonra en kısa süre içerİsinde belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilir.

R32 soğutucu, difluorometan olarak da bilinir ve HFC soğutucu akışkan ailesine aittir. Bu gaz, düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) nedeniyle tercih edilen gaz olarak R-410A ve R-407C gibi diğer gazların yerini almaya başlamıştır. Ozon Tabakasına zarar vermez (ODP=0). R410A’ya göre daha yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Diğer soğutucu akışkanlara göre daha az soğutucu akışkan kullanımı mümkündür. Tek bileşenli bir akışkan olduğu için geri dönüşümü ve yeniden kullanımı kolaydır.

R-32 için montaj ve servis hizmetleri R-410A ile oldukça benzerdir. Çalışma basınçları hemen hemen aynıdır (dizayn basıncı R-410A: 4.15 MPa, R-32: 4.29 MPa). R-32 hem sıvı hem de gaz fazında şarj edilebilir.

Split klima 4 ana elemandan oluşur. Bunlar kompresör, kondenser, genleşme valfi ve evaporatördür. Bu elemanlar birbirine bağlanarak bir çevrim oluştururlar. Bir arabaya yakıt koymak gibi soğutma çevrimi kapalı döngüsünde soğutucu akışkan hareket eder. Soğutucu akışkan olmazsa soğutma işlemi de gerçekleşmez. İklimSA'nın satışını yapmış olduğu klima ürünlerinde çevre dostu R410A soğutucu gazı kullanılmaktadır. R410A soğutucu gazın içerisinde Klor (Cl) elementi bulunmadığı için ozon tabakasına zarar vermemektedir. R410A ozon tüketim katsayısının sıfır oluşu ile çevre dostu bir gazdır.

Inverter, yüke göre kapasite değişimi ve enerji tasarrufu sağlayan bir sistemdir. Inverter klimalar kapasitesini ortamda ki ihtiyaca göre ayarlayarak enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda bu özelliği sayesinde ortamın ihtiyacı azaldığında kapasitesini düşürerek oda sıcaklığını sabit tutar. Inverter olmayan klimalar ise odayı ayarlanan sıcaklığa ulaştırdığında durur. Kapasitesi sabit olduğu için enerji sarfiyatı değişmez.

Isıtmanın devamlılığı için klimalar, dış ünitede dolaşmakta olan soğutucu akışkanın sıcaklığını, daima “dış havadan düşük” tutmak zorundadır.

Dış hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte dış eşanjör üzerinde yoğuşan su buharları, fırsat bulamadan katılaşır ve buzlanma başlar. Buzlanma arttıkça ısı transferi güçleştiğinden verim düşer (klima dış ortamdan ısı alamaz). Dış ünitenin, üzerindeki buzu çözebilmek için klima zaman zaman ters çevrimde çalışır (soğutma modunda). Bu işleme “defrost” denir. Bu normal bir işleyiştir.

İç ünite montaj yerinin seçimi için;

-Klmanın emiş ve üflemesine engel olmayan, sıcak ve soğuk havanın oda içerisine homojen dağılabileceği

-Direkt olarak kişilerin üzerine üflemeyeceği

-Ünitenin ağırlığına dayanabilecek, düz ve titreşim yapmayacak

-Drenaj suyunun kolayca tahliye edilebileceği

-Bakımının rahat yapılabileceği

-Dış ünite yer seçimi için;

-Emiş ve üflemesine engel olmayan, yeterli hava sirkülasyonunun olduğu

-Ünitenin ağırlığına dayanabilecek, gürültü ve titreşim yaratmayacak

-Kolayca servis hizmeti verilebilecek

-Diğer ısı kaynaklarından etkilenmeyecek

Yerlerin seçilmesi tavsiye edilir. Detaylı bilgi ve keşif için  şubemizle irtibata geçebilirsiniz.

Tri Care filtre, havadaki partikül ve kirleticileri yakalayarak iç ortamda hava kalitesi artırır. 3 katmanlı yapısı, ortamda oluşan toz partiküllerini, kirleticileri ve hayvan tüylerinin büyük bir kısmını filtreler. Zeolit kaplı yapısı sayesinde iç ortamda temiz havanın keyfini göbül rahatlığıyla sürersiniz.

Klimalarımızın bazı modellerinde otomatik veya kendi kendini temizleme işlemi bulunmaktadır. Bu özelliğini çalıştırın. Ya da sadece fan konumunda 2-3 saat çalıştırın, bu işlem ünitenin içini kurutur. Elektrik kaynağını kapatın, klima çalışmıyorken 4W güç tüketir, bu enerji tasarrufu sağlar. Hava filtrelerini temizleyip yerine takın. Uzaktan kumandanın pillerini çıkartın.

Böyle bir durum klimada bir arıza olmadıkça söz konusu değildir. Gaz kaçak arızaları büyük bir oranla yanlış montaj işleminden kaynaklanır. Bu yüzden dolayı klima kurulum, bakım ve onarım işlemleri yetkili servislerine yaptırılmalıdır. Klima gazı kullanıldıkça özelliğini yitiren ve yenilenmesini gerektiren bir yapıya sahip değildir.

Konforlu Serinlik ve Enerji Tasarrufunun Uyumu

Yüksek enerji tasarrufu için varlık sensörü teknolojisini keşfedin. Varlık sensörü 20 dakika sonra herhangi bir hareket olup olmadığını tespit eder ve enerji tasarrufu sağlamak için otomatik olarak Wind-Free™ moduna geçer. Ayrıca , tamemen tercihinize bağlı olarak size doğru hava üflemmesini (Dolaylı Üfleme) veya bulunduğunuz odada nereye giderseniz gidin hava üflemesinin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz (Doğrudan Üfeleme).

     Yapay zeka Soğutma ile akıllı bir yaşam tarzının tadını çıkarmanıza olanak sağlar. İç ve dış ortam koşullarına ilave olarak kullanım alışkanlıklarınızı analiz ederek çalışma ayarlarını optimize eder. Sizin için ideal konforu ve optimum koşullar sağlamak için en uygun çalışma ayarlarını klimanız belirler ve bu keyfi deneyimlemeniz içimm sizlere sunar.

1- Hızlı Soğutma moduyla odayı daha hızlı soğutur.

2- Nem alma moduyla  nemi ideal oranda ayarlar.

3- Ayarlanan sıcaklığa ulaşıldıktan sonra, arzu edilen sıcaklığı korumak için otomatik olarak Wind-Free™ Rüzgarsız Serinlik moduna geçer.